خاطرات اسارت

خاطرات اسارت در عراق،اردوگاه 16تكريت

" معاون رئیس‌جمهور در مشهدمقدس خبر داد: پرداخت ۴۰ درصد معوقات ایثارگران تا پایان تابستان امسال "


معاون رئیس‌جمهور در مشهدمقدس گفت:‌ ۶۰ درصد معوقات ایثارگران از سال گذشته تاکنون پرداخت شده و امیدواریم ۴۰ درصد باقیمانده را تا پایان تابستان به این عزیزان تقدیم کنیم.

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی شهیدی‌محلاتی ظهر امروز در مراسم همایش آزادگان که به مناسب این روز در هتل ثامن‌الائمه مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد: 26 مردادماه سال 69 برای ملت ما روزی پرخاطره، همیشه زنده و ماندگار است که در آن آزادگان عزیز ما پس از تحمل سالها رنج اسارت و سر کردن در اردوگاه‌های صدامیان و زندان‌های آنها پیروزمندانه به میهن اسلامی بازگشتند.

وی تصریح کرد: بازگشت غرورآفرین آزادگان به میهن اسلامی در 26 مردادماه با نام روز آزاده در تقویم ما ثبت شد و این روز برای ما افتخاری بزرگ است.

معاون رئیس جمهور در امور ایثارگران افزود: عزیزان آزاده ما با خدای خود وارد معامله شده‌اند و خداوند متعال است که آنها را راهنمایی کرده و در این معامله آنها را به سود می‌رساند.

شهیدی در خطاب به آزادگان حاضر در این همایش گفت: خوب است شما به عنوان اعضای خانواده بزرگ بنیاد شهید بدانید که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا پایان سال 90، 220 هزار و 285 نفر شهید تقدیم انقلاب شده است و این عدد کمی نیست.

وی از 505 هزار و 27 نفر جانباز در ایران اسلامی خبر داد و افزود: تاکنون 42 هزار 879 نفر آزاده داشته‌ایم و اینان کسانی هستند که سالها در اسارت دشمن بعثی بودند و پس از تحمل سالها آزار از سوی آن دژخیمان سرافراز به میهن اسلامی بازگشتند.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید اظهار کرد: اگر امروز آرامشی داریم این آرامش در وحله اول مدیون آزادگان، جانبازان، شهدا و خانواده‌ بزرگ آنها است و مردم باید بدانند اگر کشور ما اقتدار دارد و اگر رئیس‌جمهور ما در نیویورک با قدرت حرف می‌زند این قدرت را مدیون فداکاری و ایثارگری این بزرگان است.

شهیدی با تأکید بر اینکه 85 درصد از آزادگان ما رزمنده بودند و تنها 15 درصد از آنها غیرنظامی بودند، افزود: 90 درصد از عزیزان آزاده ما مجروح بودند و این نشان می‌دهد رزمندگان ما در 8 سال دفاع مقدس در لحظه آخر و تا آخرین گلوله مقاومت کرده و هرگز تسلیم دشمن نشده‌اند؛ این از ویژگی آزادگان است که تا لحظه آخر ایستاده‌اند.

وی با اشاره به اینکه آزادگان در زمان اسارت هم مبارزه کردند، افزود: شهید تندگویان از جمله شهدایی بود که زیر شکنجه‌های عراقیان به شهادت رسید و امسال در بنیاد شهید ابتکاری به خرج دادیم و عنوان شهدای غریب را به این دسته از شهدای دفاع مقدس دادیم و همایشی با همین عنوان به مناسب روز آزاده امسال برگزار می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور در امور ایثارگران با اشاره به فرازهایی از زندگی و مبارزه شهادت سرلشکر حسین لشکری گفت: آزادگان ما در زیر شکنجه‌های دشمن مبارزه کردند و در نهایت پس از تحمل سالها رنج به میهن اسلامی بازگشتند.

شهیدی تصریح کرد: آزادگان عزیز ما بدانند که تمام تلاش ما در بنیاد شهید این است که پاسخگوی مسائل و مشکلات آنان باشیم و این را نیز بدانند که خدمت‌رسانی به آنها حتی بخش کوچکی از فداکاری و ایثار آنها را جبران نمی‌کند.

وی در ارتباط با پرداخت معوقه‌های آزادگان بیان کرد: در پرداخت معوقات این عزیزان که یکی از دغدغه‌های امروز ماست تاکنون 60 درصد از معوقات پرداخت شده ‌و امیدواریم تا پایان تابستان 40 درصد باقیمانده را به این عزیزان تقدیم کنیم.

منبع: تسنیم

+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۳ساعت 23:9  توسط محمد سلیمان زاده  | 

" واریزدرصدی ازحقوق معوق آزادگان "

پس از 23 سال:

بلاخره پس از پیگیری های مکرر آزادگان سرانجام درصدناچیزی ازحقوق معوقه آزادگان

به حساب آنهاواریزگردید.انتظارآزادگان بیش از این بود.

 

برچسب‌ها: ماده 13, مطالبات آزادگان
+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۲ساعت 13:55  توسط محمد سلیمان زاده  | 

" بالاخره واریز شد "

کارت ها را امتحان کنید

ساعت 14امروز 24 شهریور ماه

کارت ها  شارژ  شد.

به حساب کارت قبلی دی  واریز شده است.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۲ساعت 19:1  توسط محمد سلیمان زاده  | 

امید آزادگان به دولت امید

حبیب حسن زاده - باسمه تعالی
رئیس جمهور معزز و ریاست محترم دولت تدبیر و امید
سرور ارجمند جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای دکتر حسن روحانی ( ایدکم الله بنصره المبین )
سلام علیکم و رحمه الله
احتراماً ، با تبریک انتخاب شایسته و امید آفرین جنابعالی بعنوان ریاست دولت یازدهم به قاطبه ایثارگران و لاسیما آزادگان سرافراز و آرزوی عزت و دوام توفیق برای حضرتعالی و مجموعه دولت تدبیر و امید باستحضار میرساند چند سالی است دغدغه و تشویش خاطر آزادگان بر سر احقاق حقوق قانونی خود و خصوصاً موضوع اجرای ماده 13 قانون حمایت از آزادگان ایام تلخی را برای این قشر رقم زده است که احیاناً و در مناسبت های مختلف هم وقتی تظلم خواهی های آنان بصورت مسالمت آمیز راه بجائی نبرده ، مجبور به نمایش اعتراض آمیز در مقابل مجلس محترم و نیز ساختمان ریاست جمهوری که بالتبع جوابی جز جسارت و بی توجهی نداشته اند نیز شده است لاکن هم اکنون که بحمد الله و المنه دولت مردمی و امید آفرین و البته قانون مدار حضرتعالی بارقه های امید را در این قشر مظلوم نوید داده است انتظار میرود تا با اجراء قانون بما هو کائن ، حقوق تضییع شده آنان را مسترد گردد ، ان شاء الله .

جناب مستطاب آقای روحانی عزیز


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم مرداد ۱۳۹۲ساعت 13:50  توسط محمد سلیمان زاده  | 

" تجمع عده‌ای از آزادگان مقابل نهاد ریاست جمهوری "

 

عده‌ای از آزادگان هشت سال دفاع مقدس با تجمع در مقابل نهاد ریاست جمهوری خواستار پرداخت حقوق و مزایای خود شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، عده ای از آزادگان هشت سال دفاع مقدس با تجمع در مقابل نهاد ریاست جمهوری خواستار پرداخت حقوق و مزایای خود شدند.

بنا بر این گزارش،‌ تجمع این عده در مقابل پارک پاستور در تقاطع خیابان دوازده فروردین با نهاد ریاست جمهوری صورت گرفته است و جمعیت تجمع کنندگان به بیش از یک صد نفر می رسد.

تجمع کنندگان پلارکاردهایی با شعارهایی همچون «جانم فدای رهبر» و «ما تنها حقوق خود را می خواهیم» را در دست دارند.

موسسه پیام ازادگان


برچسب‌ها: ماده 13
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۲ساعت 14:32  توسط محمد سلیمان زاده  | 

خبرهاي جديد از شهرستانها در باره مقاومت در مقابل دریافت سهام

شنیده ها و تماس با دوستان آزاده در شهر های مختلف و همچنین مشاهده وبلاگ های آزادگان حاکی از آن است که اکثر ازادگان مطالبات خود را نقدی میخواهند و با دریافت هر گونه سهام وامضا هر گونه فرمی مخالفند.

در مشهد مقدس هم طبق تماس با دوستان آزاده  اکثرا فرمی را امضا نکرده اند.حتی در بعضی از مناطق بنیاد هم بعضی از دوستان آزاده اعتراض های شدیدی داشته اند.

با این وجود چرا مسولین محترم بنیاد اصرار بر دادن سهام دارند؟چرا با ازادگان مظلومی که اکثر انها با عوارض دوران اسارت دست وپنجه نرم میکنند اینقدر نا مهربانی می کنند؟......


برچسب‌ها: ماده 13
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم تیر ۱۳۹۲ساعت 18:59  توسط محمد سلیمان زاده  | 

" آقايان لطفاً به اين جسارت پايان دهيد "

موسسه پیام ازادگان:

اگر كسي پيدا شد كه بتواند تحليل درست و جامعي از رفتار زننده برخي از مديران بنياد شهيد در خصوص واگذاري سهام عتيقه برخي شركت‌هاي ورشكسته ارائه كند بايد به او لقب درخشاني اعطاء كرد.

اگر مسئولان بي‌تدبيري، كه اين بازي را شروع كردند به طور شفاف مي‌گفتند اعتقادي به پرداخت معوقات آزادگان نداريم و در نتيجه پرداخت هم نخواهيم كرد پذيريش و تحمل آن براي آزادگان خيلي آسان‌تر از تعهدنامه‌اي (بخوانيد توهين‌نامه) است كه به آزادگان ارائه كردند.

آقايان شما قرار بود خادم آزادگان باشيد نه مالك الرقاب آن‌ها كه تعهد پنجاه ساله از آنان مي‌گيريد مگر با اين ميزان از توجه و عملكرد، كسي تا پنجاه سال ديگر زنده است؟!

به راستي وظيفه شما در قبال ايثارگران چيست؟ خدمت كردن و رفع اضطراب يا برخوردهاي اعصاب خردكن؟

بزرگواران: صورت مسئله بسيار ساده است ايثارگران و آزادگان مطالبات معوقه‌اي دارند كه سال‌هاست به هر دليل پرداخت نشد و اكنون برابر نص صريح قانون بايد به صورت يكجا و نقدي پرداخت شود. مطمئن باشيد آزادگان فقط حق خود را مي‌خواهند نه منتظر سكه باران مانند برخي از مديران هستند ونه نشان مي‌خواهند و نه هم اينكه خود را طلبكار نظام و مردم مي‌دانند.

پس لطفاً به اين بازي خاتمه دهيد


برچسب‌ها: ماده 13
+ نوشته شده در  یکشنبه نهم تیر ۱۳۹۲ساعت 17:53  توسط محمد سلیمان زاده  | 

توصیه فعالان آزاده: آقایان وکالت نامه برگه های سهام را امضاء نکنید...!!!

دیبا نیوز


برچسب‌ها: ماده 13
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم تیر ۱۳۹۲ساعت 19:59  توسط محمد سلیمان زاده  | 

ما آزادگان سهام نمی خواهیم

به نقل از وبلاگ دیبا نیوز:

آزادگان عزیز بهوش باشیدبه دلیل آنکه مدیران بنیاد می خواهند روز شنبه به ما آزادگان خدمت کنند !!!!!!به خاطر اینکه می خواهند کارت اعتباری و سهام بدهند ...اما نمی دانم به چه دلیل آنقدر عجله دارند؟؟؟

آیا آزادگان شما میدانید؟؟؟خبرهایی که به گوش ما رسیده به خاطر این است که ۲۵ روز دیگر چون سهام خلیج فارس به فروش رفته و ما بقی پول ایثار گران به حساب بنیاد واریز خواهد شد... چون بنیاد می داند چه خبر است هر چه زود تر می خواهد از دست این سهام های بنجل راحت شود چون دیواری کوتاه تر از ما آزادگان پیدا نکرده اند ..حال آزادگان عزیز اگر کسانی که می خواهند سهام دریافت کنند ضرر می کنند و خیانتی بزرگ به جامعه آزادگان و خانواده آنها است ...

ضمنا از آزادگان عزیز خواهش می شود

به هیچ وجه برگه های سهام را امضا نکنند

به خاطر اینکه بنیاد شهید می خواهد مبلغ۲الی ۳میلیون تومان به حساب کارت اعتباری واریز نماید و ما بقی را به سهام تبدیل کند که انشاالله آزادگان بتوانند یک کوزه آب و یک بغچه نان برای فروش سهام به سازمان بورس بروند تا شاید در سال های آینده بتوانند این سهام را به پول تبدیل کنند لاکن دیگر خود شما صاحب اختیار هستید ...


برچسب‌ها: ماده 13
+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم تیر ۱۳۹۲ساعت 19:57  توسط محمد سلیمان زاده  | 

جدیدترین خبر ها از ماده 13 و 190

محمدسلیمانی؛؛تکریت11 - سردار شریفی مدیر ایثارگران سپاه عصر دیروز در مراسمی که بمنظور تجلیل از شهدای فرهنگی و جانبازان 70% منطقه 15 تهران برگزار شد،، در سخنان خود با اشاره به مطالبات آزادگان بابت ماده 13 اظهار داشت:مبلغ یکهزار میلیارد تومان در این خصوص در بودجه سال جاری دیده شده است که در صورت تصویب در صحن علنی و ابلاغ به بنیاد شهید همانند سال گذشته به حساب ها واریز خواهدشد.

ایشان همچنین در خصوص مطالبات خانواده های محترم شهدا اظهار داشتند:با توجه به کاهش قیمت سهام پس از تحویل مقرر گردید بصورت وجه نقد این مطالبات پرداخت شود.

سردار شریفی درخصوص ماده 190 قانون استخدامی سپاه نیز گفت:این قانون در مجلس به تصویب رسیده،به سپاه نیز ابلاغ شده و در حال طی نمودن سیرمراحل اداری است و انشالله در آینده نزدیک پرداخت خواهد شد.

فاس نیوز

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 13:0  توسط محمد سلیمان زاده  | 

حضور نمایندگان در جلو مجلس و بررسی ماده 13

حضور نمایندگان مجلس آقایان جلالی نماینده شاهرود ، آقای امیر خجسته آزاده نماینده همدان ، آقای ضرغام صادقی آزاده نماینده شیراز ، آقای میردامادی خانواده شهید نماینده ساری در بین تجمع کنندگان آزاده حضور یافتند

آقای ضرغام صادقی نماینده شیراز پس از شنیدن مطالب آزادگان خودش را بعنوان آزاده 10 سال اسارت فرزند شهید و جانباز معرفی نموده و گفت بنده تمام مطالبات شما را هم خبر دارم و هم اشراف دارم بنده بعنوان نماینده و عضو کمیسیون اجتماعی هستم که این بودجه در کمیسیون تلفیق بررسی شد در این کمیسیون که مطالبات آزادگان مبهم بود ما تلاش کردیم و در بودجه شفاف سازی نمودیم در این شفاف سازی یک جدولی درست کردیم که در این جدول پرداخت کلیه مطالبات آزادگان و ایثارگران در بودجه 92 در الویت اول قرار گیرد که در بودجه مجلس شروع کردند مطالبات آزادگان بصورت سهام بود ولی ما آن را بصورت نقدی کردیم که پرداخت شود مثلا برای مطالبات آزادگان 1000 میلیارد در بودجه امسال در نظر گرفته شده و در بودجه امسال هست مثلا بودجه می نویسند می گویند در طی سالها پرداخته شود ولی در این بودجه نوشتند امسال پرداخت شود اصلا برای سال دیگه ای نمی باشد

چندین بار با آقای زریبافان و معاونینشان جلسه گذاشتیم وقتی دیدیم بنیادیها انجام نمی دهند در خود کمیسیون تصمیم گرفته شد واعضا کمیسیون آستین بالا بزنند و این کار را عملیاتی کنند جلسه ای را به اتفاق نمایندگان و 8 آزاده که در مجلس نماینده می باشند و 5 نفر از وزرا به اتفاق هم یک جمع بندی کنیم که هر چه سریعتر اینکار به نتیجه برسد

شکایت آزادگان از یکی از نماینده های مجلس به آقایان جلالی ، خجسته ، صادقی ، و میردامادی

یکی از آزاده ها که اسم نماینده را در جمع می برد می گوید او از کول تک تک بچه ها بالا رفت ...

دیبا نیوز

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 12:59  توسط محمد سلیمان زاده  | 

چه کسی جوابگوی ما آزادگان است

محمدی - سلام. برادران عزیز ، ای کسانی که گره پرداخت معوقات آزادگان در دستان  شما است، جدآ به وجدان خوتان مراجعه کنید. ما که نیستیم ولی خدا هست.

آیا این معوقات آزادگان که حدود 70الی80 درصد ارزش خودش را از دست داده به گردن چه کسی است؟چه کسی جوابگوی ما آزادگان است.

مگرما آزادگان چه بدی در حق شما کردیم؟! چرا این همه ضرر را به ما تحمیل می کنید؟

یه مثل هست که میگه، یا مزد تمام..... یا منت تمام...خواهشا" رسیدگی کنید یا جوابگو باشید.

اگر برایتان زحمتی ندارد یا خرجی روی دستان نمی گذارد.

فاش نیوز

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۱ساعت 11:38  توسط محمد سلیمان زاده  | 

فورا به حقوق آزادگان رسیدگی شود و از سهام مناسب پرداخت شود

کارگروه ویژه دولت تصویب کرد

فورا به حقوق آزادگان رسیدگی شود و از سهام مناسب پرداخت شود

کارگروه ویژه دولت (ویزه پیگیری مطالبات بنیاد شهید)،در جلسه مورخه 18/7/91 با تصدیق یک مصوبه خواستار رسیدگی فوری به حقوق آزادگان شد در قسمتی از این مصوبه که یک شخص آگاه آنرا برای ما قرائت نمود چنین آمده است:

با حضور و تصویب وزیر محترم امور اقتصاد و دارایی وزیر محترم دادگستری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان محترم سازمان خصوصی سازی و سازمان حسابرسی و معاونت برنامه ریزی و نظارت رئیس جمهور :

در خصوص مبلغ ........ میلیاردر ریال که در بند یک این صورتجلسه به عنوان حقوق آزادگان عزیز مورد تاکید قرار گرفته است ضمن حسابرسی فوری سازمان خصوصی سازی با فوریت نسبت به تعیین سبد سهام مناسب برای واگذاری به بنیاد شهید و امور یثارگران اقدام نماید

وبلاگ رسمی آزادگان اردوگاه یازده تکریت

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم دی ۱۳۹۱ساعت 18:21  توسط محمد سلیمان زاده  | 

اظهار نظر رییس جمهور در جمع آزادگان درباره ماده ۱۳

دکتر محمود احمدی نژاد، رییس جمهور کشورمان دیروز در جمع تعدادی از آزادگان حضور یافته و صمیمانه به صحبت پرداختند.

به گزارش سجاد و به نقل موسسه فرهنگی پیام آزادگان، رییس جمهور پس از شنیدن صحبت هایی تعدادی از آزادگان به سخنرانی پرداخت.

در این جلسه برادر آزاده عبدی به عنوان سخنگوی ملاقات کنندگان، از طرف کلیه آزادگان کشور با رئیس جمهور گفتگو کرده و ضمن تشریح مسائل و مشکلات مربوطه، خواستار رسیدگی و دخالت مستقیم بالاترین مقام اجرایی کشور در این خصوص شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه دهم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:3  توسط محمد سلیمان زاده  | 

پرداخت بقیه مطالبات ماده 13 خواست آزادگان کشور است

 

محرمعلی دیبا نژاد عضو گروه پیگیری بقیه مطالبات ماده 13 در باره جلسه فعالان آزاده کشور و گروه پیگری ماده 13 در تهران تلفنی اطلاع داد که:

هم اکنون بدنبال رایزنی با مسئولین بنیاد شهید کشور هستیم تا در قدم اول جلسه فعالان آزاده کشور در محل بیناد شهید در تهران برگزار شود تا ابتدا بصورت رسمی و قانونی بدانیم چه قدمهایی احیانا توسط بنیاد در جهت احقاق حق آزادگان کشور برداشته شده است .

وی ادامه داد : اگر همکاری بنیاد شهید ما را قانع کند که این بنیاد به تنهایی قادر به استیفای 67 درصد باقیمانده طلبی ماده 13 آزادگان هست که هیچ و گرنه باید خود آزادگان برای دریافت مابقی ماده 13 رایزنی کنند.

وبلاگ رسمی آزادگان اردوگاه یازده تکریت

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم مهر ۱۳۹۱ساعت 23:41  توسط محمد سلیمان زاده  | 

خدا را شکر گام اول برداشته شد

 

بالاخره امروز تعدادی ازآزادگان ۳۳درصد از معوقه خود را دریافت کردند.خدارو شکر از همه

کسانی که در این راه زحمت کشیدن سپاسگزاریم.حقیر هم امروز مبلغ واریزی را از حساب

برداشت نمودم.

+ نوشته شده در  شنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 15:17  توسط محمد سلیمان زاده  | 

مطالباتی که همچنان پرداخت نمی‌شود...

پیام آزادگان/ همکاران ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران در حال جمع‌آوری اطلاعات از شهرستان‌ها هستند، انشالله مدیران بنیاد شهید کل استان‌ها هم لیست‌های خود را تحویل دهند، بالاخره تعداد آزاده‌ها هم یکی – دو نفر نیست که فوری پرداخت شود، باید محاسبه شود.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان، طی تماس‌هایی که خبرنگار این پایگاه اطلاع رسانی با مسئولین بانک دی و همچنین بنیاد شهید وامور ایثارگران برقرار کرده است تا پیگیر مساله پرداخت معوقات و مطالبات آزادگان که ناشی از ماده 13 باشد همچنان وعده پرداخت در آینده نزدیک را از مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران دریافت کرده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 18:23  توسط محمد سلیمان زاده  | 

اطلاعیه مهم شماره 2 بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص پرداخت حقوق آزادگان

بنیاد شهید و امور ایثارگران برای پرداخت حقوق معوق آزادگان سرافراز ، اطلاعیه مهم شماره 2 را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران متن اطلاعیه به این شرح است:

قابل توجه آزادگان عزیز

در اجرای ماده 13 قانون حمایت از آزادگان مورخ 13/9/1368 و قانون استفساریه ماده 13 قانون مذکور مورخ 17/12/1389 و مصوبه شماره 256825/ت 45650/هـ مورخ 28/12/1390 هیئت محترم دولت، بدینوسیله از آن عزیزان دعوت می شود از تاریخ 22/1/1391 لغایت 28/1/1391 به اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مربوط که تشکیل پرونده ایثارگری داده اند مراجعه، تا نسبت به دریافت و تکمیل فرم اطلاعات فردی و شغلی خود و اوراق افتتاح حساب پس انداز کوتاه مدت و تحویل کارت بانک مربوط به آنان اقدام شود.

گفتنی است بنیاد پس از تطبیق سوابق و داده های موجود در بانک اطلاعاتی خود، شرایط اجرای پرداخت نقدی بخشی از حقوق دوران آزادگی آن عزیزان را فراهم خواهد نمود.


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۱ساعت 18:55  توسط محمد سلیمان زاده  | 

اطلاعیه مهم بنیاد شهید و امور ایثارگران برای پرداخت حقوق آزادگان

 بنیاد شهید و امور ایثارگران برای پرداخت حقوق معوق آزادگان سرافراز ، اطلاعیه مهمی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران متن اطلاعیه به این شرح است:

قابل توجه آزادگان شاغل و یا بازنشسته در شرکت ها ، بانک ها و بیمه های دولتی و همچنین شرکت ها ، بانک ها و بیمه های دولتی که بر اساس اصل 44 قانون اساسی تمام یا بخشی از سهام آنها واگذار شده و یا واگذار خواهد شد؛

در اجرای قانون حمایت از آزادگان مورخ 13/9/1368 و قانون استفساریه ماده 13 قانون مذکور مورخ 17/12/1389 و مصوبه شماره 256825/ت 45650/هـ مورخ 28/12/1390 هیئت محترم دولت از آزادگان عزیز شاغل و یا بازنشسته در شرکت ها ، بانک ها و بیمه های دولتی و همچنین شرکت ها ، بانک ها و بیمه های دولتی که بر اساس اصل 44 قانون اساسی تمام یا بخشی از سهام آنها واگذار شده و یا واگذار خواهد شد؛ براساس اصل 44 قانون اساسی دعوت می شود که:

از تاریخ 22/1/1391 لغایت 28/1/1391 با در دست داشتن مدارک و مستندات لازم اعم از آخرین فیش دریافت حقوقی ، حکم کارگزینی ممهور به مهر رسمی محل خدمت مربوط و یا آخرین حکم حقوق مستمری بازنشستگی صندوق مربوط ، که نشانگر وضعیت بازنشستگی ذی نفع از شرکت مربوط باشد به اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران محل تشکیل پرونده خود مراجعه نمایند ، تا پس از دریافت و تکمیل فرم های اطلاعات فردی و شغلی و اوراق افتتاح حساب پس انداز کوتاه مدت ، نسبت به تحویل کارت بانک مربوط اقدام گردد.

بنیاد پس از تطبیق سوابق و داده های موجود در بانک اطلاعاتی خود ، شرایط اجرای تبصره یک و دو ، بند 3 مصوبه هیئت محترم دولت توسط واحد محل خدمت آنان را فراهم نمود.


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۱ساعت 18:54  توسط محمد سلیمان زاده  | 

آیا این عدالت است؟؟؟!!!

آزادگان شاغل قبل از اسارت به ازای هر ماه اسارت 1200.000 هزارتومان دریافت میکنند(چون زمان اسارت از محل خدمت خود به ازای هر ماه اسارت حقوق ومزایا دریافت کرده اند) لیکن ازادگان غیر شاغل قبل از اسارت از آنجائیکه حقوق و مزایائی در زمان اسارت دریافت نکرده اند، سنوات آنان جهت اخذ حقوق و مزایای زمان اسارت دو برابر محاسبه شده و به ازای هر ماه اسارت 600000 هزارتومان حقوق دریافت خواهند کرد.(یعنی بابت هر دو ماه اسارت 1200000 هزار تومان دریافت میکنند ). حال باید پرسید آیا این عدالت است؟؟؟!!! یعنی در اصل میشود این؛ آزادگان شاغل در زمان اسارت با توجه به دریافت یک حقوق در زمان اسارت به ازای هر ماه اسارت 600000 هزار تومان بیشتر از آزادگان غیر شاغل در زمان اسارت حقوق دریافت میکنند و در اصل 3 ماه حقوق برای یکماه اسارت دریافت میکنند.(که این موضوع مغایر با ماده 13 و استفساریه آن است ودراصل مزایای غیر شاغل و شاغل در آن با ترفند عوض شده است) جدا" باید به این دولت و خصوصا" آقایان به اصطلاح ذی نفوذ آزاده که حامی آزادگان در این تصمیم گیری بودند بالید؛ (البته بدانید برخی از این آقایان آزاده طراح نحوه پرداخت حقوق زمان اسارت، خود شخصا" در زمان اسارت شاغل و حقوق بگیر بوده و موضوع راکاملا" بنفع خود رقم زده اند و با طرح ترفند یکسان سازی پرداخت حقوق آزادگان برای همه، چه شاغل و غیر شاغل ماهی 1200000 هزار تومان موضوع را بنفع خودشان تثبیت نموده اند تا با این ترفند غیر اخلاقی ماهی 600000 هزار تومان بیشتر ازغیر شاغلین بگیرند. یعنی بابت هر ماه اسارت 3 ماه حقوق عایدشان شود). خدا لعنت کند تفرقه اندازان وهرکسی که حقوق دیگران را تضییع میکند.مدیر محترم وبلاگ لطفا" آزادگان عزیز را از حقشان مطلع فرمائید و نگذارید حق کسی تضییع گردد.

توسط:تضییع حقوق غیر شاغلین بر خلاف ماده 13و .

+ نوشته شده در  جمعه یازدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 13:49  توسط محمد سلیمان زاده  | 

آخرین خبردرخصوص مراجعه آزادگان مشهدی به بانک دی شعبه سجاد و افتتاح حساب !!

براساس اطلاع واصله و تماس های مختلفی که توسط دوستان و آزادگان صورت گرفته است ؛ از قرار معلوم اسامی آزادگان به بانک دی ارسال و اعلام شده تا با مراجعه آزادگان و ارایه مدارک نسبت به افتتاح حساب و دریافت کارت خودپرداز اقدام نمایند.

در همین خصوص تعدادی از آزادگان مشهدی که تماس گرفته اند بیان نموده اند که :« باید به بانک دی شعبه سجاد مشهد واقع در نبش سجاد14 مراجعه و با ارایه فتوکپی کارت ایثارگری و کارت ملی و شناسنامه ضمن افتتاح حساب نسبت به دریافت کارت خودپرداز اقدام تادر زمان پرداخت وواریزحقوق معوقات ماده13 مشکلی پیش نیاید»

وبلاگ رسمی آزادگان اردوگاه تکریت۱۱

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم فروردین ۱۳۹۱ساعت 21:30  توسط محمد سلیمان زاده  | 

افتتاح حساب براي بيش از 43 هزار نفر از آزادگان در بانک دی

مديرعامل بانك دي از افتتاح حساب براي بيش از 43 هزار نفر از آزادگان سرافراز در بانك دي برای واریز معوقات آنان خبر داد. به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران، در پي اعلام مهندس زریبافان مبني بر پيگيري‌هاي صورت گرفته به منظور واريز حقوق دوران آزادگي آزادگان در حساب ويژه‌اي در بانك دي، مديرعامل بانك دي اعلام كرد: با تخصيص منابع لازم از سوي معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور، اين امر به زودي تحقق مي‌يابد.

جمالي افزود: با توجه به توسعه شبكه شعب و زير ساخت‌هاي فراهم آمده در سال 90، سال آينده شاهد توسعه خدمت‌رساني بانك دي به مجموعه ايثارگران عزيز و خانواده‌هاي معزز شهدا خواهيم بود.

مديرعامل بانك دي تصريح كرد: در حال حاضر بيش از 700 هزار نفر از خانواده‌هاي گرانقدر شهدا و ايثارگران سهامداران اين بانك به شمار مي‌آيند.

توضیح اینکه :
در سال گذشته نیزشاهد خرید مبالغی تحت عنوان سهام بانک دی برای ایثارگران بودیم. که قبل از خرید سهام تعهد نامه ای از هر ایثارگر توسط بنیاد شهید و امورایثارگران امضاء و گرفته میشد که تقریباً تمامی اختیارات سهام دار ایثارگر از جمله فروش سهم، شرکت در مجامع بانک و ... از سهام دار گرفته شده بود.

همچنین در سال 1390 مبالغی از حقوق  ایثارگران مانند حق پرستاری که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت میشد، تحت عنوان افزایش سهام بانک دی بدون اطلاع رسانی از حقوق ایثارگران کم شد.
اکنون با افتتاح حساب برای آزادگان در بانک دی، این پرسش پیش خواهد آمد که ارتباط بانک دی که یک بانک خصوصی است با بنیاد شهید و امور ایثارگران چیست؟
به نقل ازوبلاگ شاخه انار

+ نوشته شده در  شنبه پنجم فروردین ۱۳۹۱ساعت 17:44  توسط محمد سلیمان زاده  | 

معوقات اسارت بزودی به حساب آزادگان در بانک دی واریز خواهد شد

وبلاگ آزادگان آذربایجانی:

بنا به تماس تلفنی از دوستان شرکت کننده در جلسه ی تشکلهای ایثارگران با مهندس زریبافان که از عصر ساعت ۱۹روز چهارشنبه شروع شده وتاهمین الان ساعت 23/30 دقیقه  ادامه داشت به پایان رسید. و طبق اخبار واصله بنام هر یک از عزیزان آزاده (چه آزادگان حقوق بگیر موسسات دولتی اعم از بازنشستگان وشاغلین چه حقوق بگیر بنیاد و چه آزادگان متوفی )در بانک دی حساب باز شده و درآینده ای نزدیک (چند روز آتی ) بحساب آنها مبلغ واریز خواهد شد.و قرار شده عزیزان (بعد از واریز مبالغ ) به بنیاد مناطق خود مراجعه وکارت های اعتباری را دریافت نمایند .

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰ساعت 15:20  توسط محمد سلیمان زاده  | 

500 تومان خلاف قانون است بخدا آقا خلاف است

محرمعلی دیبا نژاد عضو کارگروه پیگیری ماده 13 :

آزادده ها آبروی ملت را خریدند ولی اینها ابرو برای این آزاده ها نگذاشتند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!بابا بیایید کمک کنید این بچه ها را! آقا بخدا این بچه ها ولایتی هستند هنوز هم اگر یک خائنی بیاید تو کشور این آزاده ها هستند که این خائن را سر جاش می نشانند بخدا این بچه ها گرفتارند آقا چرا ما انقدر بی کس هستم چرا کسی به داد ما نمی رسد؟

بخدا این 500 تومان خلاف قانون است چرا کسی به فکر ما نیست ؟ آقا بخدا بگید روی چه تعرفه ای دارید می دهید ؟همین 500 تومان را بگیرید و بروید؟ مگر ما از زیر بته به عمل آمدیم؟ آقا ما دو ماه پیش این 500 تومان را پیش کشیدند کسی قبول نکرد حالا دوباره باز می خواهند این داروی بی ترکیب را به خورد ما آزاده ها بدهند آخه چرا؟دیدن ما کسی رو نداریم دیدند ما بی کس هستیم ! بخدا زور دارد! بعد از 22 سال حقوق عقب افتاده ما را می خواهند بدهند این هم به این شکل افتضاح و حق خوری؟این مطابق عدالت است ؟

اگر 22 سال قبل همین پولی که الان می خوای با منت به ما بدهی  تازه ان هم 25 درصدش را اگر ان موقع داده بودند الان ما خانه داشتیم بخدا درصد طلاق بین آزادگان الان بیشتر از مردم معمولی شده الان مشکلات آزادگان بمراتب بیشتر از مردم عادی هست ! چرا کسی به داد ما نمی رسد؟آقای رئیس جمهور این مطابق کرامت ایثارگران است ؟ آقای رئیس جمهور یک سر میامدی منزل بعضی آزادگان می دیدی چه وضعیتی دارند اینها !

اینها جنگیدند اینها در اسارت آبروی شما را حفظ کردند که الان جنابعالی به عنوان رئیس جمهور ایران مقتدر اسلامی در مجامع بین المللی حرف می زنید اگر این رشادت این اسرا و ایثارگران نبود الان چه بر سر این ملت آمده بود ؟چرا فکر می کنید که می خواهید صدقه به ما بدهید؟

این 500 تومان با این 25 درصد اگر صدقه نیست پس چی هست ؟ دوستان بخدا این 500 تومان خلاف قانون است والله خلاف قانون است این باید برود مجلس دوباره تصویب شود شما که حق نداری از پیش خودت قانون بگذاری شما باید قانون را اجرا کنی!!!!!!!!

http://takrit11.blogfa.com/

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 22:7  توسط محمد سلیمان زاده  | 

رئیس جمهور: ما از کجا بودجه بیاوریم و به شما بدهیم!!!

حس پور: رئیس جمهور پیش نویس مبتنی بر مصوبه مجلس را امضا نکرد!!!

آقای محرمعلی دیبا نژاد-عضو کارگروه پیگری ماده 13- از قول آقای حسن پور -عضو ارشد و حقوقدان کارگروه-اطلاع داد که  که پیش نویس کارگروه پیگیری را که دقیقا مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی بوده است را رئیس جمهور امضا نکرده است و گفته است ما از کجا بودجه بیاوریم و به شما بدهیم؟!!!

آقای حسن پور و سلطانی و پریشانی مدتها با دکتر عزیزی گفتگو کردند تا نظر ایشان در باره اجرای مصوبه مجلس تامین و جلب شود ولی متاسفانه بعد از اتمام مذاکرت خبر رسید که رئیس جمهور این پیش نویس را قبول نکرده است!!!

http://takrit11.blogfa.com/

+ نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند ۱۳۹۰ساعت 18:37  توسط محمد سلیمان زاده  | 

دستور رئیس جمهور به آقای عزیزی این بار به صورت مکتوب

سردار عبدالله کریمی مشاور بنیاد شهید در امور آزادگان اطلاع داد که  دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور  روز پنجشنبه ۱۱ اسفند برای دومین بار در ۱۰ روز گذشته ولی این بار طی نامه ای کتبی به آقای دکتر عزیزی معاون رهبردی و بودجه خود تاکید کردند هر چه سریعتر معوقات دوران اسارت آزادگان پرداخت گردد و بدین ترتیب اکتون تمام راهها به دکتر عزیزی ختم می شود!

http://takrit11.blogfa.com/

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 16:40  توسط محمد سلیمان زاده  | 

ما اسرای جنگی فقط اجرای قانون را میخواهیم و بس

یعنی قوه مجریه میتواندهر... بکند پس یعنی قانون اساسی،قوه مقننه،شورای نگهبان و... همگی کشکند؟؟!!. ببخشید منظور این است که یعنی فقها و حقوقدانان شورای نگهبان نمی فهمند که چه مصوبه ای را تائید کرده اند؟؟!!! آخر این چه استدلال بیخردانه ای است؟؟؟!!! و لابد معاونت حقوقی مجلس در پاسخ به استعلام بعمل آمده در خصوص نحوه پرداخت حقوق و مزایای دوران اسارت در حد و اندازه دولت نبوده که نوشته بر اساس آخرین حکم دریافتی مبایست طلب آزادگان پرداخت گردد؟؟!! یا اینکه رئیس مجلس در پاسخ به ابهامات رئیس جمهوردر ابلاغ استفساریه ماده 13 اشتباه کرده که گفته بر اساس آخرین حکم دریافتی (یوم الادا)و... باید طلب آزادگان پرداخت گردد.(هیهات من الذله ) دیگر دارد بوی بی رنگی از هر طرف به مشام تیز اسرای جنگی و مجروحان جنگی میاید. دیگر بهتر است گفت اسیر جنگی و معلول و مجروح جنگی چون اسامی متعلقه (آزادگان و جانبازان عزیز) جنبه تبلیغاتی برای رسیدن افرادی خاص به ... است. براداران عزیز فقط وفقط باید اجرای دقیق قانون خواسته شود.وگرنه بازی خواهیم خورد و هر روز با مبلغ جدیدی مواجهه خواهیم شد. پس زرنگ و زیرک باشید.فقط و فقط اجرای قانون رابا توجه به سخنان مقام معظم رهبری و... از قانون شکنان و بدعت آوران بخواهیدوگرنه این داستان سر دراز دارد.کـــــــــــــــل حقــــوق باید براســاس آخـــرین حکـــم دریـــافتی پــــــرداخت شـــــود فــــریب نخـــورید دارنــــد بـــــــــــــه مــــــــــرگ میــــگیرند تا به تب راضـــی شـــوید. ما اسرای جنگی فقط اجرای قانون را میخواهیم و بس (اجرای صریح قوانین نه تنها ماده 13 بلکه کلیه قوانین، عین عدالت است در غیر اینصورت دیکتاتوری و خود رأی است) قوه مجریه با قانون شکنی اش کل مملکت رادارد به صحنه ایجاد آشوب و هرج و مرج می کشاند و این در حالی است که مجلس با محافظه کاری مهر سکوت بر دهان زده است وازقدرت خود برای صیانت ازشأن مجلس دفاع نمــیکند!!!!! پشت پرده چه خبـــره؟؟؟؟!!!!

توسط:فقط وفقط قانون طلب حق داریم و صدقه نمیخواهیم

+ نوشته شده در  جمعه پنجم اسفند ۱۳۹۰ساعت 11:0  توسط محمد سلیمان زاده  | 

دولت چرا توپ را به زمین خودمان انداخته

آقای ابوترابی و ماده 13

آقای ابوترابی امشب 2/12/90 در شهرک محلاتی تهران در جلسه آزادگان بیان داشتند که دولت مبلغی را که 25٪ از حقوق ماده 13 می باشد به شرکت مینو می دهد و از طریق این شرکت حسابی برای هر یک از بچه ها باز شده و برای آنها واریز خواهد شد البته ناگفته نماند مبنی همان 500000 تومان در نظر گرفته شده است و مابغی آن بطور سهام پرداخت می شود این صحبت آقای ابوترابی در حالی است که حدود 100 نفر از آزادگان در آنجا حضور داشتند که با اعتراض حداکثری عزیزان روبرو شده است .

حال سئوال اینجاست که دولت چرا توپ را به زمین خودمان انداخته و عکس العمل آزادگان چه خواهد بود امیدوارم که همه با صبر و شکیبایی این مسئله را حل کنیم انشاالله

http://www.azadegan19.blogfa.com/

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:40  توسط محمد سلیمان زاده  | 

تجمع جمعي از آزادگان در خیابان پاستور

 به نقل از سایت تابناک

جمعي از آزادگان كشورمان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق دوران اسارت خود، مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کردند.

یکی از تجمع کنندگان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت:« سال 68 و بنا به مفاد ماده 13 قانون حمایت از آزادگان، تصويب شد آزاده‌‌هایی که دوران اسارت حقوق نگرفته‌اند، آن را دريافت كنند ولی با گذشت چند سال از این قانون هنوز هم این امر اجرایی نشده‌است.»

وی گفت: « تعدادی از آزادگان برای این امر به دیوان عدالت اداری مراجعه ‌می‌کردند و رای هم سرانجام به نفع آزادگان داده ‌می‌شد با این حال موضوع در دستور کار قرار گرفت.»

سال گذشته در بودجه دولت مصوب شد تا پایان سال 90 این حقوق به آزادگان پرداخت شود ولی تاکنون هیچ اقدامی نشده و گفته ‌می‌شود قرار است تنها 20 درصد این حقوق داده و بقیه به صورت سهام پرداخت ‌شود گاهي نیز شنیده شده آزادگانی که خانواده‌های آنان مستمری گرفته‌اند دیگر این حقوق شاملشان نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا این چندمین تجمع ایثارگران و آزادگان پس از انقلاب اسلامی دراعتراض به حقوقشان است.

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 0:51  توسط محمد سلیمان زاده  | 

وبلاگ شاخه انار از دسترس خارج شد

امروز 30 بهمن وبلاگ های آزادگان به تناوب و در طول روز اقدام به درج خبرهای تجمع آزادگان در میدان پاستور کردند وبلاگ شاخه انار هم خبرهای خود را به نقل از متابع خاص خود به اطلاع خوانندگان خود رسانید ولی ساعاتی است که این وبلاگ از دسترس خارج شده است و مشخص نیست که آیا مدیر وبلاگ جهت تغییرات این وبلاگ را از دسترس خارج کرده است یا اینکه عامل دیگری باعث این اتفاق شده است.

تکریت ۱۱

+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۰ساعت 19:30  توسط محمد سلیمان زاده  | 

اجتماع 600 نفری آزادگان در میدان پاستور

در فاصله 10 دقیقه مانده تا 11 صبح 30 بهمن -امروز-اطلاع پیدا کردیم حدود 600 تا 700 نفر در اجتماع آزادگان در میدان پاستور شرکت کردند این تعداد از آزادگان در اعتراض به اجرایی نشدن کامل و دقیق استفساریه ماده 13 مبنی بر پرداخت معوقات اسارت آزادگان طبق آخرین فیش حقوقی و دو برابر سنوات اسارت در میدان پاستور اجتماع کردند و در حال رفتن به سمت ریاست جمهوری هستند تا با ریاست جمهوری ملاقات کنند.

http://takrit11.blogfa.com/

+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۰ساعت 15:3  توسط محمد سلیمان زاده  | 

صحبت های امیدوار نکننده ! زریبافان

 آقای زریبافان در برنامه پارک ملت که دیشب از شبکه 1 سیما در پخش شد در جواب مجری که از او در خصوص ماده 13 پرسید ، گفت : 25 سال پیش قانونی در باره آزادگان تصویب شد که که یک سال پیش  استفساریه ماده 13 این قانون در مجلس مطرح  و تصویب شد اما دولت ابهاماتی داشت که رییس جمهور طی نامه ای از مجلس خواستار توضیح شد ولی به جای مجلس ، آقای لاریجانی پاسخ دادند . در حالی که خود نمایندگان هم بعضی قضیه برایشان مبهم است.

زریبافان افزود ما می دانیم که این پول حق مسلم آزادگان است و حقیقتا ما نمی توانیم یک شب در زندان باشیم در حالی که بعضی از آزادگان 12 سال اسیر بوده اند ، اما اجرای قانونی که 25 سال از تصویب آن گذشته یکجا و با توجه به اینکه ابهام هم دارد سخت است اما ما تا کنون 100 جلسه برای حل این موضوع گذاشته ایم و باز هم تلاش می کنیم .

زریبافان همچنین گفت : بعضی از آزادگان اعلام کرده اند که توقعی برای دریافت این مطالبات ندارند ولی ما در صدد پیدا کردن راه حل هستیم . وی گفت ، برای رفع ابهامات قصد نداریم دوباره موضوع را به مجلس ارجاع بدهیم چون بیم آن می رود که قضیه پیچیده تر بشود.

احمد یوسف زاده

وبلاگ آزادگان اردوگاه رمادی 2 کمپ هفت
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 10:25  توسط محمد سلیمان زاده  | 

مجلس نظر بر پرداخت به نرخ روز دارد

     پاسخ به طرح يك فوريتي استفساريه ماده 13 قانون حمايت از آزادگان – مصوب سال 1368 – كه ماه هاي پاياني سال گذشته در مجلس شوراي اسلامي رفت و درباره شمول ماده 13 براي آزادگان شاغل و غير شاغل ابهام داشت چنين بود: «بلي. شامل حقوق و مزاياي دوران اسارت همه آزادگان اعم از شاغل و افراد غير شاغلي كه قبل از اسارت در هيچ يك از دستگاه هاي اجرايي موضوع ماده 5 قانون مديريت خدمات كشوري مصوب 8 مهر ماه 1386 شاغل نبوده اند مي شود.» اين استفساريه با 115 راي موافق، 36 راي مخالف و 9 راي ممتنع از 203 نماينده حاضر در صحن علني مجلس مصوب و پس از تاييد شوراي نگهبان، 20 فروردين ماه سال 90 براي ابلاغ اجرا شد اما آنچه كه قائم مقام بنياد شهيد و امور ايثارگران آن را «افزايش» توقع و متوجه رييس مجلس هشتم مي داند، تاكيد اداره كل تدوين قوانين معاونت قوانين مجلس در يك پاسخ مشورتي است كه در مرداد ماه سال جاري اجراي ماده 13 را چنين تصريح كرد: «مستند به تفسير ماده 13قانون حمايت از آزادگان مصوب 1368 كه در 4 اسفند ماه 1389 هم موكد شده، دولت موظف است حقوق و مزاياي دوران اسارت آزادگان، اعم از اينكه قبل از اسارت در يكي از دستگاه هاي اجرايي شاغل بوده يا بعد از اسارت شاغل شده اند را مطابق ماده 13قانون مذكور و بند 82قانون بودجه سال 1390كل كشور و بر اساس آخرين حقوق و مزاياي دريافتي آنان در سال 1390پرداخت نمايد.» 
    
   
 
 روزنامه اعتماد، شماره 2322 به تاريخ 15/11/90، صفحه 13 (جامعه)

برچسب‌ها: اخبار آزادگان, ماده 13
+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 0:15  توسط محمد سلیمان زاده  | 

بهترین کار در زمان حاضر و کم هزینه ترین مورد

برادران آزاده پیشنهاد میکنیم در گروههای چندنفره و  حتی تکی با نوشتن
نامه ای مشابه پیوست جهت ریاست مجلس از ایشان بخواهیم برابر اختیارات
قانونی خویش مصوبه ناعادلانه هیئت وزیران را ابطال نمایند.این راه به نظر
بهترین کار در زمان حاضر و کم هزینه ترین مورد است.

بسم الله الرحمن الرحیم

مجلس تنها مركزى است كه تمام قوا بايد تبع آن باشد. امام خميني (ره)

  ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

احتراما" بدنبال فراز و نشیب هایی که قانون حمایت از آزادگان مصوب 13/9/  1368  ومصوبه مجلس در مورد تفسیر ماده 13 قانون حمایت از آزادگان ( موضوع نامه شماره84859/476 مورخ 1389/12/17جناب عالی )  در مجلس و دولت پشت سر نهاده است  وبا استناد به مکاتبه ریاست محترم جمهور (نامه شماره ۳۰۰۵۵۲ مورخ 1390/1/16 ) با جنابعالی ونیز پاسخ صریح و وزین جنابعالی به ایشان (شماره20944 /10/د  مورخ 4/4/1390 موضوع: ابهام نامه شماره 300552 مورخ16/1/1390 ) بالاخص بند ب پایان  نامه جنابعالی , مع الاسف ریاست محترم جمهوروهیئت محترم وزیران  طی مصوبه ای  چگونگی پرداخت معوقات آزادگان عزیز را بر خلاف قانون بدین شرح مقرر کرده اند:

دراين مصوبه حقوق هرماه آزادگي به صورت خالص5 ميليون ريال تعيين شده است. براساس مصوبه هيئت دولت، معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري موظف شده است 25درصد حقوق معوق آزادگان سرافرازرا تا پايان سال جاري به صورت نقد تامين ودراختياردستگاه هاي اجرايي ذيربط قرار دهد. همچنين وزارت امور اقتصادي ودارايي موظف شده 75درصد باقيمانده مطالبات آزادگان سرافراز را بر اساس بند 82 قانون بودجه سال 1390 در قالب سهام بانك ها، شركت هاي پتروشيمي ويا پالايشگاه ها تامين و در اختيار آزادگان قراردهد.

از آنجایی که این امر موجب تضییع حقوق آزادگان دفاع مقدس و خلاف روح  وقصد قانونگذاراز تصویب چنین قانونی است (رجوع شود به  مقدمه توجیهی فوریت استفساریه ماده 13 قانون حمایت از آزادگان چهارشنبه 7 مهر 1389که به امضای 35 نماینده یک فوریت آن به تصویب رسید وبه صراحت در آن قید شده است که : همانگونه که ملاحظه می شود مصداق اکمل و اعلای مزایای خدمت رسمی، حقوق است و سایر مزایا متضرع بر حقوق می باشد. بنابر تفسیر ماده (13) قانون حمایت از آزادگان و استناد به این که ماده (13) ناظر به احتساب سوابق خدمتی و محاسبه آن در ارتقاء شغلی و بازنشستگی است، برخلاف نص صریح و اطلاق ماده مذکور است و نمی توان مزایای فرعی خدمت رسمی را محاسبه کرد ولی حقوق خدمت رسمی را که به عنوان مزیت اصلی است نادیده گرفت!!) از جنابعالی بعنوان ریاست محترم مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم با استناد به اصل 85 و 137 قانون اساسی و تبصره4 ماده الحاقی مورخه 8/12/1378 و تبصره 2 ماده الحاقی مصوب 26/10/1368 مجلس‌شورای اسلامی نسبت به مصوبه مذکور اعتراض کرده و در صورت عدم اصلاح آن را ملغی الاثر فرمایید.

با سپاس فراوان

جمعی از آزادگان دفاع مقدس

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 19:24  توسط محمد سلیمان زاده  | 

21 سال هست که هنوز نه مطالبات ارتش را به ما داده اند ونه ماده 13

باسلام : آزاده 26 ماه اسارت هستم و جانباز 25%
21 سال هست که هنوز نه مطالبات ارتش را به ما داده اند ونه ماده 13 را حالا هم که تصمیم گرفته شده ماده 13 رابدهند خیلی شکل منصفانه نداره خواهشمنداست نسبت به تجدید نظر آن اقدام مساعدی مبذول شود.

باتشکر مجید


برچسب‌ها: ماده 13
+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 16:16  توسط محمد سلیمان زاده  | 

پیگیری اعتراض آزادگان/ کارگروه مطالبات آزادگان تشکیل شد

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به دنبال اعتراضات دنباله‌دار برخی آزادگان برای دریافت مطالبات خود با اشاره به ماده 13 قانون حمایت از آزادگان اعلام کرده است بنا به دستور رئیس جمهوری و تصمیم هیئت دولت کارگروهی برای تعیین تکلیف مطالبات دوران اسارت آزادگان تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، امسال در حالی بیست و دومین سالگرد ورود آزادگان به کشور گرامی داشته شد که 47 هزار آزاده با گذشت هشت هزار روز از تصویب قانون حمایت از آزادگان مبنی بر پرداخت دو برابر حقوق به ازای هر سال اسارت، هنوز حقوقی دریافت نکرده‌ بودند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 16:5  توسط محمد سلیمان زاده  | 

یه کم خجالت بکشید..

یکشنبه 9 بهمن1390 ساعت: 18:18 توسط:سکندری--مشهد مقدس
یکی اینو معنی کنه (ما که نفهمیدیم)خانواده اسرا دوبرابر یا یک برابر حقوق دریافت کنند...1-کدوم خانواده اسرا اگه نظرتون خانواده اسرا از زمان شروع اسارت است ..باید بگم خیلی هم واسه اونا ارزش قائل شدید که حالا فکر حقوقشان هستید..خانواده اسرا نه حقوقی گرفتن نه کسی از اونا سر زده ..2-اون خانواده ها خیلیاشون به رحمت ایزدی رفتن نوش دارو پس از مرگ ...3-حقوق خانواده اسرا بر اساس کدوم مبنا...4-شما مشگل سرپرستشونو کامل حل کنید حقوق خانوادشون پیش کش..5-مانده حقوق معوق دیگه چه کوفتیه ..ما که سر در نیاوردیم6-روز روشن قانونی که مصوب شده اجرا نمی کنن انوقت از خودشون قانون درست می کنند....7-اونهای که حالا با روح و روان اسرا بازی می کنن در گذشته با روح و روان خانواده اسرا بازی کردند..یه کم خجالت بکشید..8--ای رهبر فرزانه شما به داد ما برسید
+ نوشته شده در  دوشنبه دهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 15:49  توسط محمد سلیمان زاده  | 

دوشنبه شب ،جلسه رابطین آزادگان با رئیس بنیاد شهید

دوشنبه ساعت 7 شب قرار است آزادگان بروند ببیند آقای مهندس زریبافان چه توضیح قانع کننده ای برای این مصوبه تاریخی هئیت دولت دارد؟جلسه در محل بنیاد شهید برگزار می شود و گروه پیگیری ماده 13 هم حضور دارند.

وبلاگ۱۱تکریت

+ نوشته شده در  یکشنبه نهم بهمن ۱۳۹۰ساعت 9:40  توسط محمد سلیمان زاده  | 

حل مشکل آزادگان به خاطر پیگیری شما نبود

دیروز پیامکی میان اسرا ( فکر می کنم باید دوباره از همین واژه استفاده کنیم ) رد و بدل شد که فردا پیک بامدادی رادیو به ماده 13 می پردازد . در این پیامک اسرا به هم توصیه کردند که قانون شکنی دولت را از طریق پیامک این برنامه به اطلاع برسانند.

امروز شنبه مشتاقانه نشستیم پای رادیو ولی متاسفانه انگار بچه های پیک بامدادی اصلا توی باغ نبودند.برنامه از مسیر اصلی اش منحرف شد و رفت به این سمت که حل مشکل آزادگان !! بخاطر پیگیری پیک بامدادی بوده یا لطف بنیاد ! در صورتی که حرف ما این بود چرا دولت مصوبه مجلس را به نفع خودش و به ضرر آزادگان تغییر داده .  چرا دولت بر خلاف مصوبه مجلس مبنای پرداخت مطالبات را از آخرین حقوق دریافتی به 500 هزار تومان تغییر داده .

این خواسته اما با کمال تاسف در برنامه ای که روی کمک آن حساب باز کرده بودیم مطرح نشد . آخرش هم این شد که مسئول روابط عمومی بنیاد آمد روی خط و مغرورانه به مجری رادیو گفت

 «حل مشکل آزادگان به خاطر پیگیری شما نبود » و اضافه کرد « رسانه ها نه تنها کار را پیش نبردند ، بلکه حل مشکل را عقب هم انداختند»!

و این چنین شد که با ناشیگری پیک بامدادی و زرنگی روابط عمومی بنیاد بازی یک بر صفر به نفع زریبافان و به ضرر اسرای عزیز تمام شد .

احمد یوسف زاده -رمادی ۲

+ نوشته شده در  شنبه هشتم بهمن ۱۳۹۰ساعت 22:49  توسط محمد سلیمان زاده  | 

نظرات نحوه پرداخت مزایای دوران اسارت در هئیت دولت

جمعه 7 بهمن1390 ساعت: 0:16 توسط:محمد
سلام بر همرزمان عزيز
اين مصوبه جديد چند اشكال قانوني دارد :
1- در بند 82 بودجه سال 90 گفته شده كه بدهي عزيزان آزاده از محل فروش سهام پرداخت شود ( مثلا از محل فروش شركت مخابرات ) و ضمنا گفته شده كه آزادگان در گرفتن سهام از دولت به جاي پول مخير هستند يعني اگر دوست داشتند سهام بگيرند در غير اين صورت بايد نقدي پرداخت شود و ميبينيد كه دولت گفته 75 درصد طلب از فروش سهام تامين شود و اين غير قانوني است .
2- آزادگان عزيز كه كارمند هستند ميدونن كه قبلا برايشان نامه اي ارسال شده و مرخصي ايام اسارت آنان به عنوان مرخصي ذخيره در نظر گرفته شده و هر وقت موقع بازنشستگي اين عزيزان برسد ميتونند معادل ريالي اون رو بر اساس آخرين حقوق دريافتي خودشان بگيرندخوب حالا مگر ميشود كه كسي حقوق اسارت خودش رو بر اساس ماهي پانصد هزار تومان بگيرد ولي حقوق مرخصي اسارت رو بر اساس آخرين حقوق دريافتي و اين كار كلا ايراد قانوني دارد و به استناد همين موضوع بايد در ديوان عدالت اداري شكايت كنيم و حق زريبافان و فروزنده رو بزاريم كف دست خودشون تا اينطوري اميد كسي رو نااميد نكنن. دوستان با تجمع و راهپيمايي كاري از پيش نميره و ما 2 راه حلي اساسي بيشتر نداريم يكي اينكه تا ميتونيم بايد موضوع رو رسانه اي كنيم و و يك دادنامه بلند بالا بفرستيم بيت رهبري و ديگه اينكه بريم ديوان عدالت اداري شكايت كنيم و مطمئن باشيد كه با همين 2 تا استدلال ساده كه من پيشنهاد كردم تو كميسيون ماده 16 ديوان عدالت اداري برنده ميشيم و برجك آقايون زده ميشه .
به اميد گرفتن حقمون بر اساس آخرين فيش حقوقي
 وب سایت   پست الکترونیک
اعتراض گسترده آزادگان به مصوبه دولت در باره حقوق دوران اسارت

پنجشنبه 6 بهمن1390 ساعت: 23:30 توسط:جعفری-آزاده-جانباز
با سلام و ادب محضر آزادگان
به نظر شما آیا آقای احمدی نژاد و یا زریبافان حاضر اند به جای 500 هزار تومان، چند برابرش را بگیرند یک شب در اسارتگاه زندگی کنند؟ ما تا اجرای دقیق قانون مجلس، فقط بر اساس (آخرین فیش حقوقی) به مقاومت ادامه خواهیم داد.
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هشتم بهمن ۱۳۹۰ساعت 14:9  توسط محمد سلیمان زاده  | 

ما زندگی میکردیم با وعده پوچ ماده ۱۳ مارا کشتید.

وعـده ی پــوچ به آزادگان 


پادشاهی در یک شب سرد زمستان از قصر خارج شد.
هنگام بازگشت سرباز پیری را دید که با لباسی اندک در سرما نگهبانی می داد.
از او پرسید : آیا سردت نیست؟ نگهبان پیر گفت : چرا ای پادشاه اما لباس گرم ندارم و مجبورم تحمل کنم.

پادشاه گفت : من الان داخل قصر می روم و می گویم یکی از لباس های گرم مرا را برایت بیاورند.

نگهبان ذوق زده شد و از پادشاه تشکر کرد. اما پادشاه به محض ورود به داخل قصر وعده اش را فراموش کرد.

صبح روز بعد جسد سرمازده پیرمرد را در حوالی قصر پیدا کردند، در حالی که در کنارش با خطی ناخوانا نوشته بود : ای پادشاه من هر شب با همین لباس کم سرما را تحمل می کردم اما وعده ی لباس گرم تو مرا از پای درآورد ...

ما زندگی میکردیم با وعده پوچ ماده ۱۳ مارا کشتید.

 http://rahashodeh.blogfa.com/

+ نوشته شده در  جمعه هفتم بهمن ۱۳۹۰ساعت 18:48  توسط محمد سلیمان زاده  | 

اعتراض گسترده آزادگان به مصوبه دولت در باره حقوق دوران اسارت

در پی اعلام روابط عمومی بنیاد شهید مبنی بر تصویب میزان و نحوه پرداخت مزایای دوران اسارت در هئیت دولت ،آزادگان از سراسر کشور به نحو گسترده و غیر قابل باوری به این مصوبه که حقوق مسلم آزادگان را به زعم آنها تضییع می کند پی در پی اعتراض می کنند و مشخص نیست مبنای این مصوبه پیشنهاد چه کسانی بوده است و بر اساس کدام معیا بوده است؟

 اگر معیار این مصوبه سال 69 است که این قانون در ان زمان تصویب شده است که با این مصوبه تطابق ندارد اگر معیار زمان حال است که باز هم مطابقت ندارد اگر معیار استفساریه هست که به هیچ وجه تطابق ندارد پس بر اساس کدام معیار و منطق این مصوبه تصویب شده است>؟
 
+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم بهمن ۱۳۹۰ساعت 16:22  توسط محمد سلیمان زاده  | 

گزارش قطعی از مصوبه دولت در باره ماده 13

به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران، بر اساس مصوبه هیات دولت، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری موظف شده است 25درصد حقوق معوق آزادگان سرافراز را تا پایان سال جاری بصورت نقد تامین و در اختیار دستگاههای اجرایی زیربط قرار دهد. همچنین وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف شده 75درصد باقی مانده مطالبات آزادگان سرافراز را بر اساس بند 82 قانون بودجه سال 1390 در قالب سهام بانکها، شرکتهای پتروشیمی و یا پالایشگاهها تامین و در اختیار آزادگان قرار دهد.

بر اساس این مصوبه آزادگانی که در دوران اسارت، خانواده های آنها از هیچ حقوقی برخوردار نبوده اند، به ازای هر ماه از دو برابر حقوق ماهیانه و مابقی افراد از مانده حقوق معوق برخوردار خواهند شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم بهمن ۱۳۹۰ساعت 16:0  توسط محمد سلیمان زاده  | 

جلسه حالت اشتغالی ها در دیوان عدالت اداری

 یک شنبه ۱۸/۱۰/۹۰ حدود ۱۰۰ نفر از آزادگان حالت اشتغال ارتشی در جلسه ای با حضور یکی از نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور و نماینده دیوان عدالت اداری در نمازخانه دیوان برگزار شد جهت اطلاعات بیشتر آزادگان عزیز می توانند با شماره های زیر تماس نمایند .

آقای توتونچی ۰۹۳۸۲۶۱۷۴۳۹ و آقای هدایتی ۰۹۱۲۲۱۳۹۸۰۰  و آقای حاج نژاد ۰۹۳۵۸۴۶۹۵۵۹ 

http://www.azadegan19.blogfa.com/

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم دی ۱۳۹۰ساعت 23:29  توسط محمد سلیمان زاده  | 

نظرات دوستان در باره ماده 13

شنبه 10 دی1390 ساعت: 1:48 توسط:کوشا آزاده و جانباز
سلام.توضیحی ضروری در مورد ماده190. دولت لایحه اصلاح ماده 190 را کی به مجلس می فرستد ؟؟؟ دوستان گرامی ، همانگونه که اطلاع دارید علی رغم دستور مقام معظم رهبری در مورد اصلاح ماده 190 سپاه، سالهاست که دولت در این خصوص تعلل میکند،لذا با پیگیری مستمر تعدادی از آزادگان عزیز و با توجه به تجمعات انجام گرفته بلاخره این موضوع درآذرماه سالجاری درکمیسیون اجتماعی دولت تصویب شد که باید در هیئت دولت نیز تصویب و سپس بصورت لایحه تقدیم مجلس گردد که هنوز این کار انجام نگرفته است ، از طرفی چون دولت به موقع در این خصوص اقدامات لازم را انجام نداده بود از طرف تعدادی از نمایندگان محترم مجلس طرحی در این ارتباط تنظیم و تک فوریت آن در مجلس تصویب شد ، و به دنبال آن کمیسیون اجتماعی مجلس در تاریخ 1390/9/29 جلسه ای را با حضور آقای زریبافان بعنوان نماینده دولت و شخصی هم بعنوان نماینده سپاه ونیز دو نفر از آزادگان عزیز، در مورد اصلاح ماده190 تشکیل می دهد که در نهایت نماینده سپاه و دولت می گویند چون موضوع اصلاح ماده 190 در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شده است و تمامی جوانب کار ونیز بودجه و اعتبار آن در نظر گرفته شده است لذا اجازه بدهید این لایحه از طرف دولت به مجلس ارائه گردد و در نتیجه کمیسیون اجتمای مجلس با قید شرطی این نظریه نمایندگان دولت را می پذیرد. و اما شرط مجلس چه بوده؟ مجلسیان می گویند این پرونده تا 3 ماه دیگر مسکوت می ماند اگر در این فاصله دولت لایحه مذکور را آورد که هیچ و اگر نیاورد مجلس مجددا پرونده اصلاح ماده190 را به جریان خواهد انداخت. عزیزان آزاده و دولت محترم توجه داشته باشند که مجلس نگفته که دولت لایحه را 3 ماه دیگر بیاورد بلکه گفته در فاصله و در مدت زمان سه ماهه. لذا هرچه زودتر دولت محترم این لایحه را تقدیم مجلس محترم نماید کمیسیون اجتماعی مجلس نیز زودتر به موضوع رسیدگی خواهد کرد و مجلس منتظر اتمام 3 ماه گفته شده نخواهد ماند . این 3 ماه در اصل مهلتی بوده که مجلس به دولت داده است و بهتر است دولتیان آن را بدرستی تعبیر فرمایند و سعی کنند در اسرع وقت لایحه اصلاح ماده190 را به مجلس ارسال نمایند.در ضمن ما آزادگان کماکان از نمایندگان محترم مجلس و طراحان طرح مزبور بویژه آقایان اسدی و ابطحی که دراین مورد متحمل زحمات زیادی شده اند متشکریم.
 وب سایت   پست الکترونیک
تذکر مهم وبلاگ رسمی ازادگان اردوگاه 11تکریت به استاندار خراسان رضوی

جمعه 9 دی1390 ساعت: 14:37 توسط:رنجبرجانباز و آزاده
آزادگان عزیز،همرزمان و همبندان دلاور توجه داشته باشیم که اگر میخواهیم اجرای قانون بیش از این به تاخیر نیافتد باید بر درست و کامل اجرا شدن ماده13 تاکید نمائیم یعنی اجرای صحیح قانون و پرداخت آن بر مبنای یوم الادا در غیر این صورت مطمئن باشیم که اجرای این قانون سالها طول خواهد کشید چونکه دولت باید به مجلس لایحه بدهد و غیر ممکن است که مجلس در این خصوص لایحه و بدعت دولت را بپذیرد و یا شورای نگهبان آنرا قبول کند چون آنها قانون استفساریه ماده13 را قبلا تصویب و تایید نموده اند و از محالات است که این دو مجلس لایحه من درآوردی دولت را تصویب و تایید نمایند و تصویب استفساریه قانون ماده 13 مجلس را که بدرستی و بحق هم بوده زیر سئوال ببرند و مجوز قانون گریزی و قانون شکنی را به دولت بدهند. و از طرفی علاوه بر قانون، خود آزادگان نیز به تبعیت از قانون و با استناد به قوانین و دلایل روشن و واضح هرگز قانون شکنی و بدعت دولتیان را قبول نمیکنند و اگر دولت بخواهد با ارسال لایحه به مجلس مجوز قانون شکنی را از آنها دریافت نماید آن وقت همه آزادگان در مقابل مجلس جمع میشوند و از نماینگان مجلس میخواهند که چنین مجوزی را به دولت ندهند و دولت را وادار به اجرای کامل و صحیح مصوبه قانون ایتفساریه ماده13 نمایند. اما دولت و افرادی در بدنه دولت که بر عکس شعارهای فریبنده ظاهری و ادعاهایشان همواره بجای حمایت از ایثارگران نسبت به آنها خصومت ورزیده و دشمنی با ایثارگران را در دستور کار خود قرار داده اند و سعی دارند تیشه به ریشه بهترین یاران انقلاب و نظام (آزادگان و جانبازان) بزنند برای تلف کردن وقت و به تاخیر انداختن اجرای قانون در صدد تنظیم لایحه دلخواه خود و ارسال آن به مجلس هستند . پس قبل از این کار ما باید از دولت بخواهیم بجای این کار بیهوده قانون را درست و کامل و در اسرع وقت اجرا نماید.
 وب سایت   پست الکترونیک
تذکر مهم وبلاگ رسمی ازادگان اردوگاه 11تکریت به استاندار خراسان رضوی

جمعه 9 دی1390 ساعت: 14:4 توسط:مجروح
با سلام . اقای جمشد ترنگان قرار نیست شماره تلفن کسی نوشته شود. اگر گذاشته شود خوب اینقدر زنگ میزنند که زندگی انها الحرامون میشود تی به قربانت شوم . ای بابا ازاده که به نظر نمیاد الا ن طوری دیگه بهمان منگرند جانکم. حقمان را بهمان میدهند؟ میگیریم؟؟ حقه حق نه باید بدهند ما دفاع کردیم سینه به گلوله دشمن دادیم مجروح شدیم چندین بار که دشمن داخل وطنم نیاید ابروی هم وطنم و خودم بریزد. مجروح شدیم ترکش و گلوله به تن مان نشست جلوی دشمن را گرفتیم ما از جانمان مایع گذاشتیم تعدادی جان خود را دادند و خون خود را در مرزهای 1200 کیلومتری در مقابل دشمن با ان همه توان نظامی 5000 تانک از نوع تی بهترین در مقابل با تفنگ انفرادی اهای اقایون باید بدانند ان موقع حق این افراد که ضایعات فراوان بخاطر ان ایستادگی در بدن دارند و خانواده هم از این نصیب بهره میبرد. ان موقع حقشان در دست عزیزانی است که؟؟؟؟؟
 وب سایت   پست الکترونیک
قابل توجه دولت آقای احمدی نژاد

چهارشنبه 7 دی1390 ساعت: 11:15 توسط:رامین
درود
ما که یواش یواش از تمام وعده ها ناامید شدیم . کلی داد و فریاد بابت سهام احرار (شرکت مینو و ...) باعث شد بعد از 15 سال یه جعبه بیسکویت پیشکش کنن !!
حالا اینم یه جوری سر و ته قضیه رو بهم میارن. نمی دونم جریان چیه که فقط ما باید تحمل کنیم . مایی که همیشه تحمل کرده ایم ؟ عزیزم واقعا دلم برای خودمون میسوزه !مظلوم بودیم ، مظلوم هستیم و ...
 وب سایت   پست الکترونیک
قابل توجه دولت آقای احمدی نژاد

چهارشنبه 7 دی1390 ساعت: 0:16 توسط:آواره
خداوند به کسانی که در این راستا سنگ اندازی میکنند لعنت کندوحسرت یک لحظه شادمانی با خانواده را به گور ببرند
 وب سایت   پست الکترونیک
قابل توجه دولت آقای احمدی نژاد


سه شنبه 6 دی1390 ساعت: 8:28 توسط:جمشید
سلام
اگر خادم الاسرا هستید مانند اقای دکتر کریمی نباشیید که برادران عزیز به من زنگ میزنند که ایشان تلفن اش را خاموش کرده (چون هر چه گفته عکس در آمده)
 وب سایت   پست الکترونیک
• طرح استفساریه ماده 13 قانون حمایت از آزادگان

سه شنبه 6 دی1390 ساعت: 8:9 توسط:جمشید ترنگان
سلام
تاکنون مشخص گردیده کسانی که اعلام گردیده بابت ماده 13 وجهی دریافت نموده اندکذب بوده چنانچه این جمله درست نیست نام وتلفن وادرس دریافت کننده را ایمیل نمایید متشکرم
 وب سایت   پست الکترونیک
قابل توجه دولت آقای احمدی نژاد

دوشنبه 5 دی1390 ساعت: 23:29 توسط:آزاده دفاع مقدس
عزیزان آزاده به این آدرس بروید وببینید که مسئولین ایثارگران پرداخت حق آزادگان را خلاف عدالت می دانند ونه به قانون بلکه به چیزی من درآوردی معتقدند. نمیدانم اگر کسی برای حقوق ماهیانه این سردار خلاف قانون نظر می داد و عمل می کرد فریاد یا للمسلمینش به عرش اعلی نمی رفت ؟؟؟؟؟؟؟ نقل از سایت :"اما بخشی را که دقیقا متوجه شدم درمورد ماده 13 اینکه ماده 13 دچار چالشهائی شده است. البته طبق گفته سردار کریمی امشب درجلسه هیئت دولت قرار است صحبت های نهائی درمورد ماده 13 صورت بگیرد و اینکه چنانچه به هرآزاده بابت فیش حقوقی پرداخت شود با عدالت همخوانی ندارد. و لذا فعلا مبلغی بعنوان پایه توسط سردار کریمی پیشنهاد شده است که الحمدلله مورد موافقت قرار گرفته و قرار است که انشاءالله در هیئت دولت مطرح و به تصویب برسد. منتها سنگ اندازی و ندانم کاری تعداد انگشت شماری از به اصطلاح آزادگان و بخشی از مسئولین صدر دولتی( درحد مدیرکل و مسئول ایثارگران یکی دو نهاد و...) باعث تاخیر در پرداخت شده است. "
آدرس کامل : http://azadeggan1.blogfa.com/.
 وب سایت   پست الکترونیک
قابل توجه دولت آقای احمدی نژاد

دوشنبه 5 دی1390 ساعت: 18:17 توسط:یک قدم تا خـدا
ســلام.

گاهـی آدم می مونه به ایــنا چـی بگه !

از ابراز تـأسف هـم گـذشتــه دیگه...
.
 وب سایت   پست الکترونیک
قابل توجه دولت آقای احمدی نژاد
+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم دی ۱۳۹۰ساعت 17:1  توسط محمد سلیمان زاده  | 

قابل توجه دولت آقای احمدی نژاد

دوشنبه 5 دی1390 ساعت: 1:23 توسط:جانباز و آزاده بسیجی
قابل توجه دولت آقای احمدی نژاد و معاون برنامه ریزی رئیس جمهور آقای فروزنده و رئیس بنیاد شهیدآقای زریبافان و نیز قابل توجه آزادگان مظلوم. 1 . همانطوری که اطلاع دارید قانون استفساریه ماده 13 مبنای پرداخت وجوه مربوطه را آخرین فیش حقوق آزادگان تعیین کرده و بر پرداخت یوم الادا تاکید نموده است. و نکته بسیارمهم اینکه معاونت قوانین و اداره کل تدوین قوانین مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به استعلام یکی از آزادگان عزیز طی نامه شماره 17454 مورخ 8/5/1390صراحتآ بر مبنای آخرین حقوق اشاره نموده است که جهت اطلاع متن نامه عینآ درج میگردد. ( مستندآبه قانون تفسیر ماده 13 قانون حمایت از آزادگان مصوب 1368 (مصوب 4/12/1389)دولت موظف است حقوق و مزایای دوران اسارت آزادگان اعم ازاینکه قبل از اسارت در یکی از دستگاههای اجرای شاغل بوده یابعدازاسارت شاغل شده اند را مطابق ماده13 قانون مذکور وبند 82 قانون بودجه سال1390 کل کشور وبر اساس آخرین حقوق و مزایای دریافتی آنان در سال 1390 پرداخت نماید ) پس طبق قانون دولت موظف است وجوه ماده 13 را همانند وجوه مرخصی همین قانون که در سال 1386 و بر مبنای آخرین فیش حقوقی به آزادگان پرداخت گردید طبق آخرین فیش حقوقی پرداخت نماید و آزادگان هرگز روش های غلط و غیر قانونی دیگری را نخواهند پذیرفت و هیچ عقل سلیمی هم نمیتواند قبول کند که وجوه مرخصی قانون ماده 13 بر مبنای آخرین فیش حقوقی پرداخت گردد ولی اصل حقوق به روش دیگری و غیر قانونی محاسبه و پرداخت شود 2. در قانون استفساریه ماده 13 صراحتآ بیان شده که وجوه مربوطه از محل صرفه جوئ هزینه ها و از محل فروش سهام شرکتهای دولتی پرداخت گردد پس دقت داشته باشیم که بیان شده از محل فروش سهام شرکتهای دولتی نه از محل واگذاری سهام شرکتهای دولتی .پس مطالب مثل روز روشن میباشد 1 . پرداخت وجوه ماده 13 باید بر مبنای آخرین فیش حقوقی آزادگان و یوم لادا باشد 2 . وجوه ماده 13 باید بصورت نقدی به آزادگان پرداخت گردد. و نکته بسیار مهم و قابل توجه اینکه این قانون ( ماده 13 ) بایستی در سال 1390 و تا آخر سالجاری بصورت کامل اجرا گردد که با توجه به روز های پایانی فصل پائیز. سال 1390 نیز کم کم رو به پایان میباشد و دولت در این فرصت باقیمانده باید برای اجرای قانون ماده 13 عجله نماید و بیش از این در اجرای قانون تعلل ننماید . انشاالله
+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم دی ۱۳۹۰ساعت 17:52  توسط محمد سلیمان زاده  | 

حضور بیش از 700 آزاده در پارک پاستور

حضور بیش از 700 آزاده در پارک پاستور

یکشنبه 6 آذر 1390- دقایقی قبل یکی از شاهدان عینی در میدان پاستور گزارش کرد که حدود 700 آزاده از سراسر کشور در پارک نزدیک میدان پاستور گرد هم آمدند تا به روند کند اجرای ماده 13 که بعد از گذشت 22 سال هنوز بدرستی و به صورت مجتمع اجرایی نشده است اعتراض کنند در این تجمع صنفی آزادگانی از اردبیل ،گیلان،لرستان،کهکلویه و بویر احمد،مشهد و سایر نقاط کشور حضور دارند.

تاکنون هیچیک از مقامات نهاد ریاست جمهوری یا بنیاد شهید برای پاسخگویی به آزادگان حضور نیافتند و آزادگان در تدارک نماز جماعت ظهر و عصر می باشند و نیروهای پلیس و امنیتی نیز در محل حضور دارند و خوشبختانه مساه خاصی هم پیش نیامده است.آزادگان حاضر هر از گاهی به صورت دسته ای به میدان پاستور رفت و آمد می کنند و سد معبر هم ایجاد نشده است.

بعضی از این آزادگان در این ساعات با استفاده از وقت فراغت مسائل حقوقی ماده 13 و ماده 190 را برای یکدیگر توضیح می دهند.

http://takrit11.blogfa.com/

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم آذر ۱۳۹۰ساعت 15:3  توسط محمد سلیمان زاده  | 

خبر داغ برای آزادگان

بارسانه ای شدن" خبر داغ برای آزادگان" دولت قصد دارد چکار کند؟

دقایقی قبل بخش خبری پر بیننده 20:30 که هرشب به غیر روزهای تعطیل از شبکه دو پخش می شود با سوژه ژورنالیستی "خبر داغ برای آزادگان"سعی کرد به ملت تفهیم کند که خواسته های آزادگان به کلی مورد توجه قرار گرفته و در آینده نزدیک که چند ماه بیشتر طول نخواهد کشید و نهایتا تا پایان سال 1390 مطالبات آزادگان پرداخت خواهد شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه پنجم آذر ۱۳۹۰ساعت 23:41  توسط محمد سلیمان زاده  | 

آزادگان آبروی این ملت را حفظ کردند. (مقام معظم رهبری)

بسم الله الرحمن الرحیم

آزادگان آبروی این ملت را حفظ کردند. (مقام معظم رهبری)

با سلام خدمت ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای لاریجانی

در مقدمه به استحضار می رساند که متأسفانه برخی از آقایان از بردباری و صبر و تحمل ما سوء استفاده می کنند و حاضر نیستند تا مصوبات مجلس در امور ایثارگران را اجرا کنند و رئیس بنیاد شهید همانطورکه می دانید و می دانیم که ایشان از نیرویهای دولتی می باشد عزم جدی برای آن را ندارد. پیام آزادگان و بعضیها که ادعای پیگیری امور آزادگان را دارند هیچ کاری از دستشان بر نمی آید و فقط افراد محافظه کار هستند که بدنبال موقعیت و منافع خودشان هستند. به نظر ما در این برهه از زمان شاید تجمعات سودمند نباشد و افرادی سود جو قصد تفرقه افکنی و رودرو قرار دادن آزادگان را دارند. بنابراین تصمیم گرفتیم تا مشکلات خود را با مقام معظم رهبری در میان بگذاریم و از ایشان استمداد خواهی کنیم تا بلکه بر اساس فرمایشات ایشان فرجی حاصل شود و تحولاتی در وضعیت خدمات رسانی به ایثارگران حاصل شود. از شما خواهشمندیم بخاطر آزادگان با ما همکاری کرده و پیام و درخواست ما را بصورت حضوری و خصوصی با آقا در میان بگذارید بعد از آن پیگیری نمائید.

با تشکر از لطف جنابعالی

90/8/30

متن نامه به مقام معظم رهبری دامت برکاته:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم آذر ۱۳۹۰ساعت 23:23  توسط محمد سلیمان زاده  | 

پیامک به نمایندگان برای تجمع مقابل رياست جمهوري

اخیر پیامک هایی به نمایندگان مجلس ارسال شده و از آنها درخواست شد تا ششم آذر برای همراهی با آزادگان تجمع کننده مقابل ریاست جمهوری، در جمع آنان حضور یابند. 

به گزارش خبرنگار جهان دراین پیامک ها آمده است: «برای اجرای قانون حمایت از آزادگان، ششم آذر ماه درمیدان پاستور گرد هم می آئیم. لباس گرم یادتون نرود» 

یکی از نمایندگان مجلس در همین زمینه به خبرنگار جهان گفت: این پیامک برای بسیاری از افراد ارسال شده ومعلوم نیست که آیا ارسال کنندگان آزادگان هستند یا نه. 

وی افزود: پیامکی که برای اینجانب ارسال شده با پیش شماره ۰۹۱۴ است در حالی که پیش شماره تلفن استان ما ۰۹۱۳ می باشد. این نماینده تصریح کرد: مااز هویت ارسال کنندگان و خواسته آنها مطلع نیستیم.

http://jahannews.com/vdcdx90fjyt0nz6.2a2y.html

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم آذر ۱۳۹۰ساعت 15:59  توسط محمد سلیمان زاده  | 

مطالب قدیمی‌تر